Ona Bana Sana Forum, Bilim ve Teknoloji, Kadınlar Kulübü, Moda, Sağlık, Güzellik, Sosyal Medya, Youtube, Google, Facebook, Twitter, Tarih, Kitap, Sinema, Dizi, Film, Video, Müzik, Haber, Eğitim, Giyim, Yemek, Gezi, Oyun, Webmaster, SEO, Hobi ve Eğitim Öğretim Konuları OnaBanaSana.Com da.

Sosyal Forum Ona Bana Sana

Fellah Köfte

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogrenci

• Ona Bana Sana
  • 367
  • +2267/-1
  • Çalışan kazanır, elması kızarır
Fellah Köfte
« : Mart 14, 2018, 11:48:10 ÖÖ »

Fellah köftesi malzemeleri:

2 bardak ince bulgur
2 bardak sıcak su
1 yumurta
2 bardak un
1 kaşık salça
Kimyon, karabiber, tuz

Sosu için:

3 kaşık sıvı yağ
5 domates ya da domates sosu
1 kaşık biber salçası
3 diş sarımsak
1 tutam maydanoz
Tuz

Fellah köftesi nasıl yapılır?

Bulguru 10 dakika sıcak suda bekletin. Şiştikten sonra diğer köfte malzemelerini de koyup yoğurun. Küçük parçalar alıp yuvarladıktan sonra serçe parmağınızla üzerine kafifçe bastırın. 15-20 dakika bir tencerede kaynatın.

Sosu hazırlamak için bir tencereye 3 kaşık sıvı yağı alın. 5 domatesi ve 3 diş sarımsağı rendeleyin. Salçayla beraber tuzu da ekleyip sosu pişirin. Servis tabağına aldığınız köftelerin üzerine önce domatesli sostan döktükten sonra ince ince kıydığınız maydanozlarla süsleyin.
Forum; Bilgi, Tarih, Kitap, Gezi
http://www.onabanasana.com

Tiny URL:

Ona Bana Sana Forum Konuları, Güzellik, Moda ve Giyim, Yemek Tarifleri, Sinema ve Televizyon Forumu, Müzik Forumu - Müzik Dünyası, Hobi ve İlgi Alanları, Sosyal Medya, Türkiye'de Turistlik Yer ve Mekanlar, Sağlıklı Yaşam Rehberi - Sağlık Merkezi, Kadın Sağlığı, Modern Tıp ve Alternatif Tıp, Bilgisayar Oyunları, Tablet ve Cep Telefonu Oyunları, Oyun Hileleri, Web Tasarım - Programlama, Yeni Site Tanıtımları Sosyal Paylaşım Platformu

Alt Kategoriler - OnaBanaSana.Com
Tarihte Bugün, Resmi Tatil Günleri, Tüm Dünyada Kutlanan Özel Günler, Hobiler,
Antika - Antikacılık, Motorlu Araçlar ve Modifiye, Bitkiler Dünyası, Sosyal Medya Haberleri, Facebook, Vine, Youtube Videoları ve Diğer Sosyal Medya Paylaşımları, Albüm Tanıtımları, Şarkı Sözleri, Konser Etkinlikleri, Müzik Aletleri, Müzik Eğitimi,

Sinema Dünyası, Yabancı Diziler, Türk Dizileri, Online Full Film İzle, Tv Programları, Meslek Bilgileri, Ders Anlatımları, Sınavlara Hazırlık, Okullarımız - Okul Tanıtımları, Yabancı Dil Eğitimleri,

Yazılım Geliştirme, Tasarım ve grafik, Hazır forum ve portallar, Google Adsense, YouTube + İş Ortaklığı, Google Adwords, Google - Webmaster Tools, İndirim Kampanyaları, Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları, İkinci El - Al - Sat, İş Arayanlar, İş Verenler, İlan Ekle