Ona Bana Sana Forum, Bilim ve Teknoloji, Kadınlar Kulübü, Moda, Sağlık, Güzellik, Sosyal Medya, Youtube, Google, Facebook, Twitter, Tarih, Kitap, Sinema, Dizi, Film, Video, Müzik, Haber, Eğitim, Giyim, Yemek, Gezi, Oyun, Webmaster, SEO, Hobi ve Eğitim Öğretim Konuları OnaBanaSana.Com da.

Sosyal Forum Ona Bana Sana

Reyting Rekorlar Kıran Fear the Walking Dead Tüm Sezonları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • ******
  • 228
  • +1500/-0
Reyting Rekorlar Kıran Fear the Walking Dead Tüm Sezonları
The Walking Dead efsanesini farklı bir hikaye ile yaşatmaya devam eden Fear The Walking Dead’den güzel haber geldi. Dizinin dördüncü sezonu onaylandı.

Yeni sezonda Once Upon a Time’a imza atan Andrew Chambliss ve Dead of Summer’dan Ian Goldberg, yeni showrunner’lar olarak yer alacak. The Walking Dead’in yaratıcısı Scott Gimple ise yapımcı olarak kamera arkasında oturacak. Başrollerinde Kim Dickens, Cliff Curtis ve Frank Dillane’yi izlediğimiz yapım; zombie saldırısının öncesini ve başladığı zamanı konu alıyor.

Fear The Walking Dead, başladığı günden beri izleyici kaybetse de AMC diziye inancını kaybetmediğini aldığı kararla ortaya koymuş oldu. Dizinin yeni bölümlerinin çekimlerine ne zaman başlanacağı veya izleyici ile ne zaman buluşacağı henüz açıklanmadı.

Zombi virüsünün dünyaya yayılışını konu alan dizi, Rick Grimes ve dostlarının maceralarını sahneliyor.
Hatırlanacağı üzere The Walking Dead'in ilk bölümünde Rick girdiği komadan çıktığında tüm dünya değişmiş ve zorlu mücadele başlamıştı ancak virüsün ortaya ilk çıkışından sonra yaşananlara değinilmemişti.

Yapımcı şirket AMC, bu açığı gidermek amacıyla seyircisine ufak bir armağan hazırlamaya koyuldu: Fear The Walking Dead
Virüsün ortaya çıkışında nelerin yaşandığını anlatacak olan dizi


Reyting rekorlar kıran The Walking Dead'in kardeş dizisi, orijinal yapımla aynı evrende geçecek fakat Georgia yerine Los Angeles’ı mesken tutacak. Zombi kıyametinde hayatta kalmayı başarıp, yaşam mücadelesi veren farklı karakterler ekranlara gelecek. Başrollerde Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane ve Alycia Debnam Carey var.


İlk Fear deneme bölümü senaryosu, ana dizideki Dr. Candace Jenner‘a, nam-ı diğer Denek 19’a referanslar içeriyordu. Claire Bronson‘ı bu rolde tekrar görme ihtimalimiz var mı? Ya da Rick’e herkesin zaten virüsle enfekte olduğunu söyleyen Edwin Jenner‘ı? Kirkman, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi’nde geçen bölümün diziyle ilgili en büyük pişmanlığı olduğunu söylemişti.

O kısma girmesek daha iyi olurdu diyemem. İzleyicilerin diziye ilgisini artırmak için başarılı bir adımdı. Ama şu açıdan katılıyorum: Bürokrotların, politikacıların, ordunun, kısacası belli pozisyonlardaki kişilerin hikayesine hiçbir zaman değinmeyeceğiz. Sıradan insanlar üzerinden hikayemizi anlatmaya devam edeceğiz. Böylesi çok daha güzel.

Bu dizide ana serideki karakterlerin ilk zamanlarını izleme ihtimalimiz olacak mı? Mesela çoktan ölmüş olan bazı karakterleri tekrardan görme şansımız olabilir mi?

Bunun üzerine gerçekten hiç düşünmedik. Köşesinden bucağından geçtik tabii ki ama şu an için bir planımız yok bu konuda. Zaten zor olurdu. Şimdilik iki dizi arasında geçiş (crossover) düşünmüyoruz. Bu diziyi ana dizinin beş yıl öncesi olarak görmüyoruz. Ama o zaman aralığında yaşananların anlatılması gerektiğinde de hemfikiriz. Tabii Robert’ın ekrana taşıdığı geniş bir evrenin iki küçük parçasını anlatıyoruz. Hikayelerin bir yerden sonra iç içe geçmesi düşüncesi beni de heyecanlandırıyor. Ama bu olacaksa bile sezonlar sezonlar sonra olacaktır.

L.A.’in neresinde geçecek hikaye ve ilk sezonun sonunda kendimizi nasıl bir yerde bulmayı beklemeliyiz?

Rick’in komada olduğu 4-5 haftalık dönem işlenecek. İlk sezonu direkt o ana bağlayarak bitirmeyeceğiz tabii. L.A.’in doğu yakasında geçecek. Arka planda çok fazla meşhur yapı görmeyeceğiz. Şehrin iç dokusuna yayılmayı planlıyoruz. Çünkü izleyiciler tanıdıkları sokakları gördükçe hikayeyi daha rahat içselleştirebileceklerdir. Sezon finalininse karakterler için oldukça kötü sonlanacağını söyleyebilirim.

Ana dizi hakkındaki en güzel şeylerden biri de günün sonunda insanlığı ya da kim olduğumuzu tekrar tekrar keşfediyor oluşumuz. Fear‘ın ana teması için ne diyebilirsiniz?

Zaten Los Angeles’ın bizim için önemli olmasının nedenlerinden biri de bu. Şehrin ve insanlarının bir kişiliğinin olması. Birçok insanın hızla birlik olabileceği, geçmişi ardında bırakıp yeni hayat kurabileceği bir şehir olması. Salgınla beraber insanlar kendileri hakkında seçimler yapmak zorunda kalacaklar. Belki hayatta kalmak için karanlık yönlerini keşfedecekler. Kişilikleri değişecek. İşler ciddiye bindiğinde belki de önceden nefret ettikleri kişiliklere dönüşecekler.

The Walking Dead gerektiğinde önemli karakterlerini korkusuzca öldürebilen bir dizi. Fear‘da nasıl bir yaklaşımınız olacak? Çekirdek karakterlerden ölümler görebilecek miyiz?

Bu konuda çok detaya girmek istemiyorum ama asla bir karakteri sırf öldürmüş olmak için öldürmem. Her an herkes ölebilir. Kimse tam anlamıyla güvende olamaz ama hikaye için kafamızda belirlemiş olduğumuz belli bir gidişat var. Bu gidişattan dolayı bir noktaya kadar belli karakterler elbette korunacaktır. Bazen en sevdiklerinizi bile öldürmek zorunda kalabiliyorsunuz. Şu an yakın zamanda öleceğini düşünmediğim karakterler var ama bazen senaryo öyle ilerler ki öldürmek zorunda hissederiz. Net bir şey demek zor.

Fear için planlarınız nasıl peki? 5-6-7. sezonları görürüz diyebiliyor musunuz?

Şimdilik 5-6 diyelim. Ama derine indikçe daha fazlasını buluyorsunuz. Ana dizi için çizgi roman dolayısıyla elimizde birkaç sezonluk materyal mevcut. Finalleri severim ama Robert ile üzerine hiç konuşmadık. Son sezonlara girdiğimizi düşünmedikçe de konuşmayacağız sanırım. Bazı diziler için bu dizi şu kadar sezon gider diyebiliyorsun kafanda ama şu an ben dizimiz için bunu diyemiyorum. Tabii bir yerden sonra bu, yük haline de geliyor. Özellikle de 10. yıl çizgisini geçmiş dizilerde. Bir yerden sonra oldukça zorlayıcı olabilir. Burada biraz da AMC’nin eline bakıyor durum.

Eğer birinci sezon finali Rick Grimes’ın komadan çıkmasına bağlanacaksa devamında ana seriden ne farkı kalacak dizinin? Aynı hikayenin farklı bir şehirde geçen versiyonu gibi olmayacak mı?

Hayır, bu dizide her sezonun kendisini taşıyacak bir hikayesi olsun istiyoruz. Her sezon ayrı bir romanmışçasına.

Sezonun kötüsü gibi mi, mesela Vali gibi mi?

Hayır ama sırf değişik olsun diye de değişiklik yapacak değiliz. Çünkü bu format ana dizide başarılı olarak işlemekte. Biz daha çok Rick ile Shane arasındaki gibi dinamiklere eğilmek istiyoruz. Kafamızda sezonlar için bazı kötüler mevcut. Ama en son isteyeceğimiz şey, Yürüyen Ölüler: LA.’ın Yolu gibi görülmek.

6 bölüm şeklinde devam mı edeceksiniz, yoksa ana dizideki gibi sonraki sezonlarda 13-16’ya çıkacak mısınız?

Kanalın kafasında planlar olduğuna eminim. 13 gayet güzel bir sayı. 15-16 içinse önemli olan ayırabilecek zamanımızın olup olmayacağı. Sırf çekmiş olmak için bölüm çekmek istemeyiz. Ama şunu diyebiliriz: Sezonlar kısalmaktan ziyade uzamaya meyilli olacaktır. Belli bir sayı vermek için şimdilik erken.

Tiny URL:
 

Ona Bana Sana Forum Konuları, Güzellik, Moda ve Giyim, Yemek Tarifleri, Sinema ve Televizyon Forumu, Müzik Forumu - Müzik Dünyası, Hobi ve İlgi Alanları, Sosyal Medya, Türkiye'de Turistlik Yer ve Mekanlar, Sağlıklı Yaşam Rehberi - Sağlık Merkezi, Kadın Sağlığı, Modern Tıp ve Alternatif Tıp, Bilgisayar Oyunları, Tablet ve Cep Telefonu Oyunları, Oyun Hileleri, Web Tasarım - Programlama, Yeni Site Tanıtımları Sosyal Paylaşım Platformu


Alt Kategoriler - OnaBanaSana.Com
Tarihte Bugün, Resmi Tatil Günleri, Tüm Dünyada Kutlanan Özel Günler, Hobiler,
Antika - Antikacılık, Motorlu Araçlar ve Modifiye, Bitkiler Dünyası, Sosyal Medya Haberleri, Facebook, Vine, Youtube Videoları ve Diğer Sosyal Medya Paylaşımları, Albüm Tanıtımları, Şarkı Sözleri, Konser Etkinlikleri, Müzik Aletleri, Müzik Eğitimi,


Sinema Dünyası, Yabancı Diziler, Türk Dizileri, Online Full Film İzle, Tv Programları, Meslek Bilgileri, Ders Anlatımları, Sınavlara Hazırlık, Okullarımız - Okul Tanıtımları, Yabancı Dil Eğitimleri,


Yazılım Geliştirme, Tasarım ve grafik, Hazır forum ve portallar, Google Adsense, YouTube + İş Ortaklığı, Google Adwords, Google - Webmaster Tools, İndirim Kampanyaları, Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları, İkinci El - Al - Sat, İş Arayanlar, İş Verenler, İlan Ekle