Ona Bana Sana Forum, Bilim ve Teknoloji, Kadınlar Kulübü, Moda, Sağlık, Güzellik, Sosyal Medya, Youtube, Google, Facebook, Twitter, Tarih, Kitap, Sinema, Dizi, Film, Video, Müzik, Haber, Eğitim, Giyim, Yemek, Gezi, Oyun, Webmaster, SEO, Hobi ve Eğitim Öğretim Konuları OnaBanaSana.Com da.

Sosyal Forum Ona Bana Sana

Game of Thrones Sonu Nasıl Bitecek?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • ******
  • 228
  • +1500/-0
Game of Thrones Sonu Nasıl Bitecek?
« : Temmuz 14, 2017, 10:36:22 ÖS »
Game of Thrones Sonu Nasıl Bitecek?
Ünlü yazar George R.R. Martin'in kitap serisinden HBO kanalı tarafından televizyona uyarlanan Game of Thrones dizisi, bildiğiniz gibi dünya genelinde tıpkı kitapları gibi oldukça ses getirdi.

Adeta kanalın amiral gemisi haline gelen dizinin maalesef büyük finali yaklaşıyor. Ancak dizinin ''pastasını'' yemeyi bırakmak istemeyen HBO, dizinin beş tane daha spin-off'unun (yan dizisi) geleceğini açıklamış ve hayranları sevindirmişti.

Lakin hala daha hayranları Game of Thrones'un büyük finalinin nasıl biteceğini merak ediyorlar. Bir de hem kitapların yazarı George R.R. Martin'in hem de dizinin oyuncularının yaptıkları açıklamada aslında dizinin finalinin internette olduğu söylenmişti.

Hâl böyle olunca dizinin binlerce hayranı hala daha internette yer alan eski ve yeni teorileri inceleyerek dizinin gidişatı ile alakalı bağ kurmaya çalışıyorlar. Ben de böyle bir içerik hazırlayarak GoT izleyicisi okurlarımızı teoriler hakkında bilgilendirmek istedim. Sizce hangi teori mantıklı? Sizin herhangi bir teoriniz var mı?

1. Bran zamanda yolculuk yapacak
Her ne kadar dizide Bran karakterinin üzerinde durulmamış olsa da Bran karakteri kesinlikle çok önemli bir karakter. Zira karakterin sahip olduğu güçler gerçekten konunun gidişatını etkileyecek kadar büyük.

 Bran teorisi de bundan ibaret. Bildiğiniz gibi Bran çok büyük güçler harcamış olmasına rağmen zamanda yolculuk yaparak bazı şeyleri değiştirmişti.

İşte hayranlara göre Bran üç gözlü kuzgundan alacağı güçlerle tüm gücünü kullanarak zamanda yolculuk yaparak her şeyin başladığı zamana gidecek ve bu olayların hiç yaşanmamasını sağlayacak.

Böylelikle dizi son bulacak. Ancak bana sorarsanız yapımcıları bu riski göze alamazlar. Çünkü böyle bir son olursa hayranlar bence yapımcıları topa tutarlar.

2. Dany ve Jon beraber demir tahta yürüyecekler

Bildiğiniz gibi Jon'un bir Targaryen olduğu ortaya çıkmıştı. Yani Dany aslında Jon Snow'un halası. Ama ensest ilişki Targaryen ailesine uzak bir kavram değil. İşte bundan dolayı hayranlara göre Jon ve Dany birbirlerine aşık olacak ve beraber demir tahtı alacaklar. Dany ise Lannister'ları ibret-i alem için kralın şehrinin sokaklarında sallandıracak.

3. Yürüyen beyin Tyrion

GoT evreninde bir söylenti kol geziyor. Bu söylentiye göre Tywin Lannister'ın eşi Joanna ve deli kral Aerys Targaryen yasak bir ilişki yaşadılar ve bunun sonucunda da Tyrion doğdu. Yani Tyrion'un damarlarında bir Targaryen kanı akıyor. Zira bunu Tywin'in asla Tyrion'u sevmediğinden ve Tywin'in, ''Sen hiçbir zaman benim oğlum olmadın.'' sözünden de anlayabiliyoruz.

 Damarlarında asil bir Targaryen kanı taşıyan Tyrion, Danny ve Jon ile beraber demir tahta yürüyecek ve Lannister'ları ortadan kaldırtıktan sonra akıl oyunlarıyla Danny ve Jon'u da ortadan kaldırarak tahta kendi oturacak ve babası deli kralın hükümdarlığını devam ettirecek.

4. Sam yükselecek

Sam yükselecek deyince şaşırmış olabilirsiniz ancak teorilerden birisi de dizide oldukça çok yer verilen Sam karakteri ile alakalı. Dizide oldukça çok önemli olaylar yaşanırken araya Sam'in aile yemekleri vs. tarzında gereksiz sahneler serpiştiriliyor. Buna her ne kadar yapımcılar zaman dolduruyor deseniz de söylentilere göre Sam'in yükselmesi için altyapı oluşturuluyor.

Diziyi izleyenler fark etmiştir Sam ile White Walker'lar arasında bir bağ var gibi. White Walker'ların ilk nasıl öldürüleceğini falan bildiğiniz gibi Sam bulmuştu. Teoriye göre White Walker savaşında dizideki bütün önemli karakterler ölecek ve tek başına kalan Sam, White Walker'larla savaşarak onların soyunu kurutacak. Yürü be Sam!

5. The Mad Queen

Kötü kraliçemiz Cersei. Bildiğiniz 6. sezonda Cersei Wildfire kullanmış ve kimsenin gözünün yaşına bakmadan herkesi yok etmişti. Kitaplarda ise Wildfire, yeşil kudretli ateş olarak geçiyor. Gücünü iyice Wilfire'dan yani ateşten almaya başlayan Cersei, kaybedecek hiçbir şeyi olmadığından dolayı bütün Westeros diyarını öldürecek ve tek başına demir tahtta oturmaya devam edecek. Çok yaşa deli kraliçe!

6. Azor Ahai dirilecek

Şayer sıkı bir Game of Thrones hayranı iseniz, bir gün Azor Ahai'nin tekrar yükseleceğini ve White Walkerları yeneceğini biliyorsunuzdur. Dizide her ne kadar Azor Ahai olarak Jon Snow gösterilmiş olsa da aslında Azor Ahai Jaime Lannister olabilir. Zira dizinin yeni sezonu ile paylaşılan bir fragmanda oldukça önemli bir sahne dikkat çekiyor.

Fragmanda Jaime Lannister atının üzerinde ateşli bir savaş ortamında hızlıca koşuyor. Bunda garip ne var diyebilirsiniz ancak kitapta Azor Ahai hakkında şöyle bir cümle var, ''Ateş ve tuzun arasında yeniden doğacak!'' İşte bundan dolayı da hayranlar Azor Ahai olarak Jaime Lannister'ı düşünmeye başladılar bile.


7. Bran istemeden de olsa White Walkerlara yardım edecek
Bran ile alakalı bir diğer teori ise, White Walkerları Westeros diyarına sokacak olması. Bu teoriye göre bildiğiniz gibi White Walkerların kralı Bran'i mühürlemişti. Zira Bran nerede olursa olsun güvende olmayacaktı.

Yeni sezonda Bran duvara gidecek ve kötü mühür sayesinde duvardaki koruma büyüsü kalkacak ve White Walkerlar da önce duvara hücuma ardından da kralın şehrine doğru yol alacaklar.

Tiny URL:
 

Ona Bana Sana Forum Konuları, Güzellik, Moda ve Giyim, Yemek Tarifleri, Sinema ve Televizyon Forumu, Müzik Forumu - Müzik Dünyası, Hobi ve İlgi Alanları, Sosyal Medya, Türkiye'de Turistlik Yer ve Mekanlar, Sağlıklı Yaşam Rehberi - Sağlık Merkezi, Kadın Sağlığı, Modern Tıp ve Alternatif Tıp, Bilgisayar Oyunları, Tablet ve Cep Telefonu Oyunları, Oyun Hileleri, Web Tasarım - Programlama, Yeni Site Tanıtımları Sosyal Paylaşım Platformu


Alt Kategoriler - OnaBanaSana.Com
Tarihte Bugün, Resmi Tatil Günleri, Tüm Dünyada Kutlanan Özel Günler, Hobiler,
Antika - Antikacılık, Motorlu Araçlar ve Modifiye, Bitkiler Dünyası, Sosyal Medya Haberleri, Facebook, Vine, Youtube Videoları ve Diğer Sosyal Medya Paylaşımları, Albüm Tanıtımları, Şarkı Sözleri, Konser Etkinlikleri, Müzik Aletleri, Müzik Eğitimi,


Sinema Dünyası, Yabancı Diziler, Türk Dizileri, Online Full Film İzle, Tv Programları, Meslek Bilgileri, Ders Anlatımları, Sınavlara Hazırlık, Okullarımız - Okul Tanıtımları, Yabancı Dil Eğitimleri,


Yazılım Geliştirme, Tasarım ve grafik, Hazır forum ve portallar, Google Adsense, YouTube + İş Ortaklığı, Google Adwords, Google - Webmaster Tools, İndirim Kampanyaları, Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları, İkinci El - Al - Sat, İş Arayanlar, İş Verenler, İlan Ekle