Ona Bana Sana Forum, Sosyal Eğlence, Hobiler, Antikacılık, Eğitim Öğretim Konuları, Şifalı Bitkiler, Bilim ve Teknoloji, Magazin, Son Dakika Haberleri, Kadınlar Kulübü, Moda, Sağlık, Güzellik, Aşk ve Sevgi Köşesi,
Sosyal Forum Ona Bana Sana

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Yeni Site Tanıtımları / Muhammet Karamanli – Diyar Diyar (Sensin Benim Kaderim)
« Son İleti Gönderen: mum Kasım 18, 2019, 05:26:02 ÖS »
Muhammet Karamanli – Diyar Diyar (Sensin Benim Kaderim)

Müzik piyasasına 2017 yılında “Olmuyor” adlı fantezi bir eserle adımını atan Muhammet KARAMANLİ, ikinci albümü “Diyar Diyar”ı (Sensin Benim Kaderim) müzik severlerin beğenisine sundu. Daha önce farklı sanatçılar tarafından seslendirilen esere yeni bir yorum kazandıran Muhammet Karamanli’nin albümü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Youtube (netd) : youtube.com/watch?v=Ger5hV91FYA
Apple"> youtube.com/watch?v=Ger5hV91FYA
Apple Müzik : music.apple.com/id/album/diyar-diyar/1480897434?i=1480897758
">music.apple.com/id/album/diyar-diyar/1480897434?i=1480897758

2
Yeni Site Tanıtımları / Bursa Nakliye Şirketleri
« Son İleti Gönderen: nullsix Kasım 17, 2019, 05:36:33 ÖS »
Bursa Nakliye Şirketleri

Bursa nakliyeciler sitelerinden birisi olan Elit evden eve nakliyat firması şehir içi ve şehirlerarası nakliyat hizmeti vermektedir. Türkiye’nin her noktasına hizmet veren firma bugün nakliyat sitesi denilince Bursa ilinde ilk akla gelen site olmuştur. Kaliteli nakliyat hizmetini uygun fiyata sunan firma kurulduğu günden bu yana kendisini güncellemiştir. Nakliyat hizmetlerini sorunsuz veren firma parça eşya taşımacılığı, büro ve ofis taşıma gibi şehir içi nakliyat işlerini de yapmaktadır. Eşya taşıma işi ciddi bir iştir. Sağlam firmalarla çalışmalısınız. Bursa şehir içi ve şehirlerarası nakliyat sitemize Bursaevdenevenakliyatvar.com internet adresimizden erişim sağlayabilirsiniz. Ürün ve hizmet detaylarını sitemizde bulabilirsiniz.
3
Sosyal İlişkilerde En Çok Yapılan İletişim Hataları - Ömer TERZİ


Sosyal ilişkilerde en çok yapılan hatalar iletişim kaynaklıdır. İletişim hataları, kişileri sıklıkla büyük anlaşmazlıklara sürükleyerek ilişkinin ömrünü tüketen problemlerin temeli olabilmektedir. Akademisyen ve İletişim Uzmanı Ömer Terzi ilişkilerde yapılan iletişim hatalarını sıraladı.

 
Sosyal ilişkilerde, aile içinde ve evliliklerde çok sık tartışmalar, anlaşmazlıklar olabilmekte. Son derece doğal olan bu durum kimi zaman anlaşmazlıklarda kurulan cümleler son derece yıkıcı ve yıpratıcı olabiliyor. Anlık öfkelere yenik düşüp karşımızdaki kişiye duyduğumuz sevgi ve saygıyı hiçe sayan kritik iletişim hataları yapabilmekteyiz.

 
PROBLEMİN GÜN YÜZÜNE ÇIKMASINI ENGELLEYİN!

İlişkide sevgi, saygı, güven ve haz ilkeleri çok önemlidir. Bu dört ilkeyi ilişkilerde sağlamak anlamlıdır. Sen diliyle hitap etmek, suçlayıcı ifade etmek, cezalandırıcı bir şekilde ifade etmek, birbirinin ebeveyni pozisyonuna geçmek, hayatı paylaşmaktan öteye geçmek gibi kavramlar iletişim hatalarıdır. Bireyselliği korumak gerekmektedir. İlişkide yapılan bir diğer hata iç içe olmaktır. İlişkideki bir problemi başka biriyle (aile üyeleri, arkadaş) paylaşmak ve dışarıya taşımak yerine ilişki içinde çözüme kavuşturulmalı. Aksi takdirde problem dışardan müdahale ile büyüyüp, yanlış yönlere çekilebilir ya da başka bir sorunda bu problem tekrardan gün yüzüne çıkabilmektedir.


KARŞINIZDAKİ KİŞİYİ SUÇLAMAKTAN SAKININ!

Karşı tarafı suçlamaktan kaçının. Bir problem karşısında ilişkide haklı ya da haksız aramak yerine birbirinin duygu ve düşüncelerini anlamak önem taşımaktadır. Sosyal ilişkilerde sadece tek bir tarafı suçlamak, sorunu karşı tarafa yüklemek bir diğer iletişim hatasıdır. Sürekli olarak geçmişte yaşanmış olayları konuşmak sizi ileriye taşımayacaktır tam tersine ilişkideki sorunları kısır döngü içerisine sokabilmektedir. Geçmişte yaşanan problemleri geçmişe yönelik iletişim ile birlikte geçmişte bırakmak ilişki için en sağlıklı olandır. İlişkide bireyin haklarına ve kendi benliğine saygı duymak ve onun haklarını ihlal etmemek gerekmektedir. Tartışma esnasında karşı tarafın zayıf yönlerini, hassas olduğu noktaları bilerek o kişiyi bu yönlerden kırmaya çalışmak, bireyin değerlerine saldırmak, hakaret etmek bireyin özgüvenini sarsmakla beraber ilişkideki saygıyı da zedelemektedir.


SEVGİNİN DÜŞMANI: ELEŞTİRMEK

“Eşinin ihtiyacını, beklentilerini arayıp bulmak, orta noktada buluşmak yerine, kendi hayat senaryosunu karşı tarafa empoze edenler sorunlar karşısında müvekkilini, suçlu ya da suçsuz olduğunu düşünmeden, körü körüne savunan avukatlar gibi davranırlar. Oysa evlilikte hâkim gibi olmak, ortada bir problem olduğu zaman “Acaba eşim haklı mı?” diye düşünebilmek sağlıklı bir iletişim için şarttır. Evlilikte “Seni seviyorum” dan daha güzel bir söz varsa o da “Sen haklısın” diyebilmektir. Eşlerin gerektiğinde sorunlar karşısında birbirlerine “Sen haklısın” diyememesi zıtlaşmayı körükler ve sorun ne olursa olsun, eşler birbirinin kişiliğini sorgulamaya başlar.


İLETİŞİM HATALARINI ÖNLEMENİN PRATİK YOLLARI!

• Empati yapmaya çalışın. Kendi duygularınızı, düşüncelerinizi hatta kırıldığınız noktaları ifade ederken doğru söylemlerde bulunmanız ve kendinizi anlatabilmeniz için empati kurmak çok önemlidir.
• Yüksek ses tonu ile konuşmayın, hakaret etmeyin.
• İş, arkadaş ve aile ilişkilerinizde özür dilemekten kaçmayın.
• Yaşamdan ve iletişimden beklentilerinizi berberce uyumlu bir biçimde belirleyin. Her ilişkide problemler olabilir diye düşünmelisiniz. Karşı taraftan sürprizler ve sevgi beklentisinde olmayın.
• Geçmişi gündeme getirmeyin, getirecekseniz de sakin olun. Aslı önemli olan ise anı yaşamaktır unutmayın.
• Kötü ve olumsuz konulara odaklanmayın. Aksi halde yaşanacak sevgi dolu zamanların önüne geçmiş olursunuz.
• Yaşanan sorunlar karşısında soruna dair konuşmamak, içinize atmak sorunun büyümesine sebep olur. Sakin biçimde duygu ve düşüncelerinizi paylaşmaktan ve uzman desteği almaktan çekinmeyin.

www.omerterzi.com                                       

www.youtube.com/omerterzi1       

4
Yeni Site Tanıtımları / İngilizce Öğreniyorum
« Son İleti Gönderen: ceylin Kasım 16, 2019, 10:20:24 ÖS »

Eğitime küçük yaştan itibaren önem verilmesi çocuğun gelecekte daha başarılı olmasını sağlamaktadır. İşte bizde burda bunu yapıyoruz. Sizlere en iyi seviyede ingilizce dersleri vererek daha başarılı olmanıza fayda sağlıyoruz. Gerek iş hayatında gerekse yurt dışı seyahatlerinizde sizde yabancı dili kolayca konuşabilirsiniz. Tüm verdiğimiz eğitimler hakkında daha fazla detay için web sitemizi incelemenizi öneririz.

Site Adresimiz: americanlife.com.tr/kadikoy5
Yeni Site Tanıtımları / Kurumsal Kıyafet
« Son İleti Gönderen: ceylin Kasım 16, 2019, 01:37:13 ÖÖ »İşyerinde çalışanlar için en kaliteli malzemeden üretilen iş elbiselerini web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz. iş elbisesi konusunda 15 yıllık bilgi ve tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize tasarım odaklı iş kıyafetleri konusunda yardımcı oluyoruz. Kurumsal firmaların tercih ettiği kyafet imalatımız ile hızlı ve güvenilir hizmet veriyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için en uygun fiyatlı kıyafetler sunuyoruz. Kıyafetler hakkında daha detaylı bilgi almak ve iletişim için web sitemize bekleriz.

Site Adresimiz: giviu.com.tr

6

Zengin model yapıları ve fonksiyonel tasarımlarıyla, duşakabin modelleri günümüzde banyoların vazgeçilmezi haline geldi. Fazla yer kaplamadan banyolarda rahatlıkla duş alma imkanı veren bu tasarımlar, geniş ürün yelpazesine paralel farklı seçim imkanı tanımaktadır.

Ayrıca sağlıklı tasarımlarıyla artık güvenle kullanım fırsatı veriyor. Pek çok özelliği ve ekonomik boyutlarıyla, duşakabin ankara için dilediğiniz moda tasarımını güvenle sipariş verebilirsiniz.

Modern Banyoların Vazgeçilmez Tasarımları Duşakabinler

Fazla yer kaplamayan duşakabin modelleri, modern bir tasarımla hazırlanmış banyolarda mutlaka yerini alıyor. Damperli duşakabinler, livorno serisi, paslanmaz çeşitler, Elegant serisi gibi daha pek çok çeşitle banyolara rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Önemli olan banyo boyutlarına ve yapısına uygun şekilde tercih etmektir. Dikdörtgen, kare, oval ve düz gibi farklı şekiller arasından tercih yapılabilir. Banyolarda geniş alan yaratan ve farklı renk yelpazesiyle seçim şansı sunan duşakabin ankara rüzgarlı adına, en kaliteli ürünleri güvenli şekilde sipariş verebilirsiniz.

Kişisel İsteklerinize Uygun Duşakabinler

Duşakabin modelleri artık kişisel istekleri karşılayacak zengin bir modern yapı sunmaktadır. Renk ve model tasarımlarıyla beraber, farklı desen yapıları banyoların modern havasını destekliyor. Değişik boyutlarda üretim ile banyolarda geniş bir kullanım alanı yaratabilirsiniz.Profesyonel Montaj ile Güvenlik Kullanım

Tasarım itibariyle şık model yapılarına sahip duşakabinler, uzman kadroyla her banyoya sorunsuz monte edilmektedir. Güvenli şekilde duşakabin ankara siteler olarak tercih ettiğiniz duşakabinin, kısa süre içerisinde banyolarınızda hazır hale gelmesine olanak verebilirsiniz.
Detaylı bilgi ve teklif için: www.eraydus.com
7
Yeni Site Tanıtımları / Fil Sözlükte Yazar Alımları Açılmıştır
« Son İleti Gönderen: ceylin Kasım 13, 2019, 01:57:05 ÖS »
Kendinizi özgürce sözlük platformumuzda ifade edebilirsiniz. Her konuda yorum yazabilir veya başlık açabilirsiniz. Son zamanların en popüler sözlük sitesi olan fil sözlükte sizde yerinizi alın. Kullandığınız nick başkası tarafından alınmadan hemen kaydedin. Yazılan yazılara beğendim veya beğenmedim gibi puanlar verebilir,sosyal medyada paylaşabilir,uygunsuz yorumları bayrak simgesine tıklayarak şikayet edebilirsiniz. Şimdiye kadar açılan sözlük siteleri özelliklerini kaybetmişlerdir ve artık herkes yeni ortamlar aramaktalar.Eğlenceli fil sözlükte yorumlarınız binlerce kişi tarafından okunmaktadır. Daha fazlası için sitemize bekleriz.

Site Adresimiz: filsozluk.com
8
Yeni Site Tanıtımları / Porsche yedek parça
« Son İleti Gönderen: nullsix Kasım 13, 2019, 12:05:15 ÖÖ »
Porsche yedek parça

Dünyanın en pahalı araba guruplarından birisi olan Porsche araçlarda en büyük sorun her zaman yedek parça sorunu olmuştur. Böylesine pahalı ve özel aracın orijinal yedek parçasını bulmak her zaman sorun olmuştur. Porsche marka araçların yedek parça sorununu ortadan kaldırmak için size iyi bir site önerebiliriz. Önerdiğimiz sitede bütün marka araçların Yedek parça uygun fiyata temin edebilirsiniz. Porsche yedek parça siparişi vermek için hemen siz de Parcayedek.com internet adresine bağlanın. Sitede satılan ürünler % 100 orijinal olup her ürün garantilidir.  Beğenmediğiniz ürünü 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Siparişleriniz aynı gün içinde kargoya verilir.
9
Yeni Site Tanıtımları / İş Güvenliği Firmaları arasında hangisini seçelim?
« Son İleti Gönderen: nullsix Kasım 12, 2019, 09:01:43 ÖS »
İş Güvenliği Firmaları arasında hangisini seçelim?

İş güvenliği firmaları içinde en sağlam iş yapan firma hiç kuşkusuz kale osgb firmasıdır. Hizmet kalitesini arttırmak, mutlu müşteri kitlesi oluşturmak için hiçbir masraftan kaçınmayan firma her zaman 1. Sınıf kalite hizmet sunmayı kendine ilke ediniştir. 2005 yılından bu yana 14 yıldır değerlerinden taviz vermeden hizmet veren kale osgb firmasından İş güvenliği uzmanlığı eğitimi, işyeri hekimliği hizmetleri, işyeri hemşire hizmetleri, mobil sağlık taraması, risk analiz ve değerlendirmesi, acil durum eylem ve tatbikatı, patlamadan korunma, iş sağlığı ve güvenliği, yangın eğitimi ve tatbikatı alanlarda hizmet alabilirsiniz. Kale osgb firmasının online kanalını Kaleosgb.com.tr adresine tıklayarak kullanabilirsiniz.
10
Yeni Site Tanıtımları / Biyografi Oku
« Son İleti Gönderen: ceylin Kasım 12, 2019, 11:16:46 ÖÖ »
Biyografisini merak ettiğiniz tüm tanınmış ve ünlü kişilerin bilmediğiniz özelliklerini bu siteden detaylı olarak okuyarak öğrenebilirsiniz. Hem genel kültür açısından hemde örnek olması açısından başkasının yaşamalarını okumak sizlere çok fayda sağlayacaktır. Kendinize nasıl bir yol çizmek istediğinizi bilemiyorsanız bu başarılı kişileri örnek alabilirsiniz. Sitede yüzlerce başarılı insanların biyografileri detaylı anlatımlarla özgün olarak anlatılmaktadır. Kişilerin resimleri ve özel videolarıda sitede yer almaktadır. Okumak için sitemize bekleriz.

Adresimiz:

biyografi.net.tr
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
Ona Bana Sana Forum Konuları, Güzellik, Moda ve Giyim, Yemek Tarifleri, Sinema ve Televizyon Forumu, Müzik Forumu - Müzik Dünyası, Hobi ve İlgi Alanları, Sosyal Medya, Türkiye'de Turistlik Yer ve Mekanlar, Sağlıklı Yaşam Rehberi - Sağlık Merkezi, Kadın Sağlığı, Modern Tıp ve Alternatif Tıp, Bilgisayar Oyunları, Tablet ve Cep Telefonu Oyunları, Oyun Hileleri, Web Tasarım - Programlama, Yeni Site Tanıtımları Sosyal Paylaşım Platformu

Alt Kategoriler - OnaBanaSana.Com
Tarihte Bugün, Resmi Tatil Günleri, Tüm Dünyada Kutlanan Özel Günler, Hobiler,
Antika - Antikacılık, Motorlu Araçlar ve Modifiye, Bitkiler Dünyası, Sosyal Medya Haberleri, Facebook, Vine, Youtube Videoları ve Diğer Sosyal Medya Paylaşımları, Albüm Tanıtımları, Şarkı Sözleri, Konser Etkinlikleri, Müzik Aletleri, Müzik Eğitimi,

Sinema Dünyası, Yabancı Diziler, Türk Dizileri, Online Full Film İzle, Tv Programları, Meslek Bilgileri, Ders Anlatımları, Sınavlara Hazırlık, Okullarımız - Okul Tanıtımları, Yabancı Dil Eğitimleri,
Diğer Ders Konuları, Bilim Biyografileri, Tarih - Felsefe, Sanatçı Biyografi, Osmanlı Biyografi, Sinema Emektarları, Edebiyat Biyografi, Devlet - Siyaset Biyografileri, Sporcu Biyografileri, Tiyatro-Sergi ve Skeç, Sanat,
Genel Kültür Sanat Haberleri, El Sanatları Bölümü, Tarihi Resimler Arşivi, İslam Tarihi Arşivi, Türk ve Osmanlı Tarihi, Dünya Tarihi Arşivi, Tarihi Yapıtlar Arşivi Yeni, Mitoloji Bilimi, Pratik Bilgiler,

Mutfak, Deniz Ürünleri, Yemek Tarifleri, Hamur İşleri ve Börekler, Çorba Tarifleri, Sos Tarifleri, Bebek Yemekleri - Mamalar, Kebap ve Salata Tarifleri, Dünya Mutfaklarından Tarifler, Pasta ve Kek Tarifleri, Diyet Yemek Tarifleri, Saç ve Cilt Bakımı Yeni, Güzellik Rehberi,

Takı Mücevher ve Tasarım, Ayakkabı ve Çanta Modelleri, Moda, Trendler, Giyim, Makyaj Teknikleri, Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi,

Psikolojik Sağlık - Kişisel Gelişim, Fizik Tedavi ve Ortopedik Hastalıklar, Kanser ve Zührevi Hastalıklar, Göz Hastalıkları Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Konuları, İlk Yardım, Kulak - Burun - Boğaz Hastalıkları, Vitamin ve Proteinler, Doymuş ve Doymamış Yağlar,

Yazılım Geliştirme, Tasarım ve grafik, Hazır forum ve portallar, Google Adsense, YouTube + İş Ortaklığı, Google Adwords, Google - Webmaster Tools, İndirim Kampanyaları, Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları, İkinci El - Al - Sat, İş Arayanlar, İş Verenler, İlan Ekle